dzisiaj lub kiedyś - Lip 2013r.

Spichlerz Sztuki Wejherowo / Granary Of Art

22 lipca 2013

Światowej sławy wystawa w Wejherowie. Prezentacja sztuki spichlerzowej kultury. Cztery piętra radości wizualnej i interaktywnej a zwłaszcza fotografii. Galeria zaprosiła wielu artystów i otwarta była przez tydzień.

 

Otwarcie Spichlerza Sztuki 2013 odbyło się 20 lipca do 27 lipca

Artyści pokazali swoje dzieła: Małgorzata Limon, Marcion Różański, Dominika Hofman, Maciej Kotłowski, Maja Zaleska, Kasia Swinarska, Jarek Czarnecki (Elwin Flamingo), Jacek Michałowski, Joanna Nurowska, Marianna Jagoda, Artur Wyszecki, Bartek Skwarło, Dobrochna Walicka, Marta Papierowska, Krzysztof Winciorek, Tytus Grodzicki, Janusz Sytek, Łukasz Gawroński, Wojtek Ostrowski, Zbigniew Gorlak, Michał Mrozek, Jacek Kadaj, Jarek Król, Darek Skarżyński, Karol Formela, Sebastian Miś, Leszek Górski, Piotrek Koralewski, Zbyszek Treppa oraz Karolina Aszyk.

 

zobacz galerie >>

2013 spichlez

Ladys Jazz Festiwal 2013

14 lipca 2013

Wystapili Dionnie Warwick, (gwiazda z najwyższej światowej półki. Pod względem hitów, które znalazły się w setce Bilbordu, Warwick stawiana jest na równi z Madonną, czy Aretą Franklin).


Stacey Kent która wystąpiła w pierwszej edycji Ladies' Jazz Festival w 2005 roku i zaraz potem stała się niezwykle popularna w naszym kraju i nie tylko

Aikiko jest śpiewaczką niezwykle uniwersalną. Niemal każda jej płyta to eksploracja innego muzycznego stylu.


więcej >>

2013 DIONNE WARWICK 2013Akiko

Żywioł wody na warsztatach fotograficznych w PM

06 lipca 2013

W dniach od 1.07 - 6.07.2013 odbyły się w Pałacu Młodzieży w Gdańsku moje warsztaty fotograficzne w ramach IV Letniej Akademii Sztuki pt: „Żywioły natury”

 

Warsztat fotografii artystycznej pt: „Woda”- prowadzony prze ze mnie.

Za pomocą medium fotograficznego uczestnicy w wieku od 13 do 21 lat mogli rejestrować różne stany skupienia wody od cieczy do ulotnej pary. W profesjonalnym studiu fotograficznym rejestrowali i wymyślali kreowane sesje związane z wodą (stroje w kolorze niebieskim i makijaże). Obrazy z naszych realizacji i wernisażu do zobaczenia w poniższym katalogu.

zobacz więcej>>

Warsztaty2013pm2Warsztaty2013pm1

Warsztaty2013pm3Warsztaty2013pm4

Po raz kolejny Pałac Młodzieży w Gdańsku zorganizował w okresie wakacji spotkania warsztatowe poszerzające wiedzę i umiejętności dzieci i młodzieży o zainteresowaniach artystycznych. Działania i zabawę w dziedzinie fotografii, malarstwa,technik mieszanych płaskich i przestrzennych oraz tańca pod wspólnym tytułem „Żywioły natury”. W kulturze europejskiej, w filozofii starożytnej wyróżniono cztery elementy - żywioły, z których składa się wszechświat: ziemię, wodę, ogień i powietrze. Są to siły natury, nad którymi człowiek nie potrafi zapanować, wobec których często staje się bezradny. Jednak żywioły są nieodzowne do życia każdego z nas, gdyż zaspokajają potrzeby oddychania, pragnienia, pożywienia i ciepła. Z żywiołami wiążą się powiedzenia i przysłowia, łączone są znaki zodiaku, czy symbolicznie określane etapy życia człowieka.

Żywiołom przypisuje się cztery typy postrzegania świata oraz temperament ludzi. Są motywem często wykorzystywanym przez artystów w literaturze, sztuce i filmie. Finałem IV Letniej Akademii Sztuki będzie wspólna prezentacja - wystawa mająca na celu przybliżenie procesu twórczego i etapów podejmowanych działań. Każdy z uczestników otrzyma dyplom udziału w sześciodniowych warsztatach obejmujących pracę twórcząw plenerze i pracowniach Pałacu Młodzieży.